OSP Gdynia -Wiczlino

Ochotnicza Straż Pożarna

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze

W dniu 30.01.2016 roku w naszej jednostce odbyło się walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze.Otwarcia zebrania dokonał Prezes Waldemar Kolatowski następnie przywitał przybyłych gości Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni bryg.Arkadiusza Miłejko,Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP W Gdyni druha Edwarda Chechlińskiego oraz Zastępcę naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności pana Zbigniewa Bizewskiego.Następnie uczczono minutą ciszy zmarłego w listopadzie 2015 roku Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Gdyni Bolesława Laskowskiego.

Przewodniczącym zebrania wybrano druha Łukasza Płusę, a protokolantem druhnę Wiesławę Kolatowską, po odczytaniu sprawozdań z działalności,finansowego i planu na 2016 rok.Prezes przedstawił  prezentację multimedialną z pięcioletniej działalności OSP Wiczlino która zrobiła dobre wrażenie na zaproszonych gościach jaki samych członkach osp.Komisja Rewizyjna złożyła wniosek o udzielenie Absolutorium dla Zarządu OSP, które to zarząd otrzymał jednogłośnie.Po części podsumowującej głos zabrali zaproszeni goście.

Po wystąpieniach gości rozpoczęliśmy wybory nowych władz i tak po ukonstytuowaniu się władz  tak przedstawia się nowy Zarząd OSP Wiczlino    

1.Prezes Waldemar Kolatowski 

2.Naczelnik, wiceprezes Kazimierz Robakowski

3.Zastępca Naczelnika Zenon Drewa

4.Sekretarz Wiesława Kolatowska

5.Skarbnik Piotr Aniołkowski

6.Członek zarządu Paweł Gil

KOMISJA REWIZYJNA

1.Przewodniczący Łukasz Płusa

2.Czlonek Stanisław Kamerka

3.Członek Mariusz Freiberg

Wszystkim nowo wybranym gratulujemy i życzymy wytrwałości i satysfakcji z zajmowanego stanowiska. A ustępującym członkom Zarządu dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszej jednostki.

Ważnym punktem zebrania było także głosowanie nad wnioskiem zarządu o nadanie tytułu honorowego członka OSP Wiczlino dla druhów Stanisława Kamerki i Mirosława Dziecielskiego, wniosek przeszedł jednogłośnie.

                                                                                                                        

Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników

W dniach 15.02.2014 do 13.04.2014 w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr. 4  zostało zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Gdyni, szkolenie podstawowe jednoetapowe dla strażaków ratowników.W szkoleniu uczestniczyło 11 osób z naszej jednostki w tym 3 kobiety.

Druhny Wiesława Kolatowska, Patrycja Drewa, Katarzyna Wilkowska oraz druhowie Maciej Kamiński, Mariusz Markowski, Łukasz Mazur, Mateusz Dziecielski,Jerzy Szmukała, Piotr Depka Prądziński, Mirosław Bikonis, Maciej Wojewoda. Wszyscy uczestnicy zakończyli szkolenie egzaminem zakończonym wynikiem bardzo dobrym.Gratulujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie naszym druhnom które z dużym zaangażowaniem i sumiennością potwierdzały że będą dobrymi strażakami.

Zarząd OSP Wiczlino dziękuje Komendzie Miejskiej PSP w Gdyni za zorganizowanie szkolenia a strażakom z jednostek ratowniczo-gaśniczych 4 i 1 za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia.

Przekazanie naszej OSP nowego samochodu.

20 grudnia 2013 podczas obchodów 80-lecia założenia Zawodowej Straży Pożarnej odbywających się na Placu Grunwaldzkim oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni.W obecności Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Andrzeja Rószkowskiego,Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni bryg.mgr inż.Arkadiusza Miłejko, Prezydenta Gdyni dr. Wojciecha Szczurka, wiceprezesa Zarządu Głównego ZOSP RP druh Zygmunt Tomczonek .

straz nowa051.jpg

straz kazik 062.jpg

Został naszej jednostce przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Midliner,który został wycofany ze służby w KM PSP Gdynia. OSP Wiczlino po dwudziestu dwóch latach użytkowania fabrycznie nowego Stara 244, otrzymuje samochód który znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy i prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych. Nasz star 244 nie został zezłomowany lecz przekazany do OSP w gminie Osiek w której będzie pełnił dalszą służbę. Należy nadmienić iż kilka dni przed przekazaniem nam samochodu , otrzymaliśmy fabrycznie nową motopompę Tohatsu 16/8 zakup został zfinansowany przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności w Gdyni, motopompa zastąpi wysłużoną PO5 z 1978 roku.

straz nowa 047.jpg

straz swiecenie 064.jpg

W imieniu Zarządu OSP i wszystkich druhów składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do przekazania samochodu gaśniczego oraz zakupu nowej motopompy naszej jednostce.

Halowy turniej piłkarski z okazji 80 - lecia założenia Zawodowej Straży Pożarnej

turniej 80.jpg

Komenda Miejska PSP w Gdyni zorganizowała Halowy turniej piłki nożnej służb mundurowych z okazji 80 - lecia założenia Zawodowej Straży Pożarnej w Gdyni. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn.Nasza ekipa przez fazę grupową przeszła jak burza nie tracąc punktu, w ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę KM PSP GDYNIA i po zaciętym spotkaniu w regulaminowym czasie gry było 1:1 więc o wyniku meczu zdecydowały rzuty karne w których byliśmy mniej skuteczni i musieliśmy uznać wyższość przeciwnika.Ulegliśmy i w całym turnieju zajęliśmy piąte miejsce.

turniej802.jpgturniej801.jpg

Trójmiejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Dnia 22 czerwca odbyły się IX Trójmiejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP.Wystartowało w nich 7 drużyn męskich oraz debiutowała drużyna żeńska z naszej OSP.Najlepszy wynik osiągnęła OSP Orłowo osiągając czas w dwuboju czyli sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe 99 punktów,drugie miejsce OSP Sopot ze 103 punktami zaś trzecie OSP Świbno 117 punktów.Nasza drużyna uplasowała się na 6 miejscu z wynikiem 134 punkty po dwóch kolejnych zwycięstwach w poprzednich latach czujemy niedosyt i zapowiadamy walkę o zwycięstwo za rok,

kobieca.jpg

Bardzo miłą niespodzianke zaś sprawiła nam Żeńska drużyna pożarnicza OSP Wiczlino ktora osiągnęła w dwuboju wynik 131 punktów.

sztafetę pożarniczą pokonały w 74 sekundy a ćwiczenie bojowe wykonały bezbłędnie w czasie 57 sekund.

Skład Drużyny

Dowódca - Patrycja Drewa

Przodownik rot pierwszej - Agata Kolatowska

Pomocnik roty pierwszej - Karolina Stefańska

Przodownik roty drugiej - Katarzyna Lidzbarska

Pomocnik roty drugiej - Wiesława Kolatowska

Rozdzielaczowy - Katarzyna Wilkowska

Łącznik - Małgorzata Zielińska

Rezerwa - Paulina Kolatowska

Mechanik - Zenon Drewa

kobieca1.jpg

kobieca2.jpg

meska.jpg

kobieca3.jpg

kobieca4.jpg

Dziękujemy naszym druhnom za wysiłek i poświęcenie w szkolenia które pozwoliły osiągnąć bardzo dobry wynik na zawodach, oby tak dalej.

Dziękuję także wszystkim którzy przyczynili się do powstania Żeńskiej drużyny pożarniczej w OSP Wiczlino,jest to historyczne wydarzenie dla naszej organizacji,

Zakup profesjonalnych dresów został w pełni sfinansowany z dotacji Rady Dzielnicy Chwarzno - Wiczlino za co również bardzo dziękujemy.

Przy okazji zawodów odnowiliśmy nasze wiekowe chełmy farba została zakupiona ze środków własnych, a remontu podjął się nasz druh Mariusz Freiberg, efekt można zobaczyć na zdjęciach.

Podsumowanie występów drużyny piłkarskiej OSP Wiczlino w rozgrywkach Gdyńskiej Ligi Piłkarskiej Dąbrowa wiosna 2013

pila.jpg

W rozgrywkach wiosna 2013 drużyna wystąpiła w wyższej klasie rozgrywek czyli Lidze Mistrzów,występ można ocenić jako dobry chociaż do końca walczyliśmy o utrzymanie w lidze ale po dwóch efektownych zwycięstwach zapewniliśmy sobie utrzymanie w najwyższej fazie rozgrywek.

SKŁAD DRUŻYNY

1.Szymon Drewa - Kapitan

2.Dawid Filaber

3. Daniel Ciąpała

4.Krzysztof Gombiowski

5.Sebastian Werengowski

6.Jędrzej Rohde

7.Waldemar Kolatowski

8.Piotr Weyna

9.Łukasz Jeliński

10.Patryk Kulesza

Zanotowaliśmy 2 zwycięstwa ,3 remisy i 4 porażki.

strzeliliśmy 45 bramek, tracąc 38.

Strzelcy bramek to : Dawid Filaber - 12 bramek

Szymon Drewa - 11 bramek

Daniel Ciąpała - 10 bramek

Krzysztof Gombiowski - 5 bramek

Sebastian Werengowski - 5 bramek

Patryk Kulesza - 1 bramka

Łukasz Jeliński - 1 bramka

Zwycięstwa dwa ale za to jakie ; OSP Wiczlino - GAP Dąbrowa 15 : 3

OSP Wiczlino - Amigos Gdynia 9 : 2

Remisy cztery - Ekipa Trenera Czajki 4 : 4

- My Na Sianie 5 : 5

- Yellow blue Elite 5 : 5

no i porażki - Witawa 0 :3

- Kwant Karwiny 1 :4

- JP Trans 1 :4

- Bez Nazwy 5 : 7

pila3.jpg

Gratulujemy wytrwałości mimo ciężkiego sezonu,i udanego debiutu w Lidze Mistrzów.

Do zobaczenia w sezonie jesień 2013.

pila2.jpg

pila4.jpg

Odznaczenie dla naszego Naczelnika

19 listopada 2012 r. o godz. 13.30 w świetlicy Komendy Miejskiej PSP w Gdyni odbyło się podsumowanie Strażackiego Klubu HDK z okazji Dni Krwiodawstwa,ktorego czlonkiem jest Naczelnik naszej OSP Wiczlino Kazimierz Robakowski. Spotkanie swoją obecnością uświetniło wielu znamienitych gości. Oprócz gospodarza spotkania Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni st. bryg. Krzysztofa Markiewicza na spotkanie w licznym gronie stawili się przedstawiciele trójmiejskich klubów krwiodawców, władz PCK w Gdańsku oraz zaproszeni goście. Naczelnik Kazimierz Robakowski został odznaczony złotą odznaką honorową "Za Zasługi dla Krwiodawstwa w Policji".

Gratulujemy !!!!!

P1240635.JPG

P1240677.JPG

Z pomocą Prezesa Strażackiego HDK Gdynia Pawła Gila ,w 2013 roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu"Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" i liczymy na uzyskanie dobrego wyniku.
Zachęcamy wszystkich druhów do oddawania krwi .W ramach tej akcji zostaną zorganizowane dwie zbiórki krwi na terenie Wiczlina, w czerwcu i sierpniu 2013.Dokładny termin i lokalizację będziemy podawać na bieżąco.

Szkolenie uzupełniające

"ratownictwo drogowe, medyczne"

W lipcu 2012 roku w naszej strażnicy odbyło się szkolenie z ratownictwa drogowego,udzielania pierwszej pomocy, a także z aparatów ochrony dróg oddechowych.

Szkolenie przeprowadzili :

1. mł. asp. Piotr Olszewski - ratownik medyczny (JRG 1 Gdynia) - prowadził szkolenie z ratownictwa drogowego.

2. mł. ogn. Piotr Skoblik - strażak-ratownik (JRG 1 Gdynia)- prowadził szkolenie z prawidłowego postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy,prawidłowego przenoszenia na deskę.

 

3. Piotr Depka - ratownik medyczny (MSPR Gdynia )

4. mł. kpt. Paweł Gil - (KM PSP Gdynia)

Prowadzili zajęcia na fantomach;resuscytacja krążeniowo oddechowa, użycie defibrylatora AED.

5.Szkolenie z aparatów ODO przeprowadził Bargielski Dariusz.

Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie,rozpoczęte szkoleniem z aparatami oddechowymi, po czym zostały utworzone trzy stanowiska do zajęć praktycznych. Druhowie po prezentacji multimedialnej części teoretycznej, zostali podzieleni na grupy i pokolei przechodzili szkolenie praktyczne na każdym ze stanowisk.

Zarząd OSP dziękuje w imieniu druhów uczestniczących w szkoleniu, instruktorom za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć, a także za poświęcenie swojego prywatnego czasu

Więcej zdjęć w naszej galerii.

P1230094.JPG

 

P1230088.JPG

 

P1230098.JPG

 

 

I Zlot trabantów Gdynia 2012

strona trampki.1.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiczlinie uczestniczyła w organizacji I zlotu trabantów Gdynia 2012.Przygotowaliśmy konkurencje dla uczestnikow zlotu rozwinięcie lini gaśniczej z wykonaniem prawidłowych połączeń.Uczestnicy wykonywali zadanie na czas a nad prawidłowością wykonania ćwiczenia czuwał Naczelnik Robakowski Kazimierz.

trabant nacz.jpgdzieci hydro.JPG

Przygotowaliśmy dla najmłodszych ćwiczenie z hydronetką, ktore cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Drużyna OSP Wiczlino wykonała pokaz ćwiczenia bojowego.

bojowka trab..jpg

Od głównego organizatora otrzymaliśmy okolicznościowy dyplom i podziękowania jak to określili "ZA SZCZEGÓLNĄ POMOC W RATOWANIU STAREJ MOTORYZACJI".Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu , mogliśmy pokazać uczestnikom zlotu którzy przybyli z całej Polski , jak działa nasza OSP .

 

Festyn w szkole nr 37

10.06.2012 w Szkole Podstawowej numer 37 w Gdyni - Wiczlinie odbył się festyn rodzinny,nasza OSP aktywnie się włączyła w pomoc w organizacji,.

Zorganizowaliśmy stanowiska do nauki udzielania pierwszej pomocy,dzięki uprzejmosci i kontaktom naszego druha Jerzego Szmukały, udało się wypożyczyć fantomy do nauki resuscytacji.

P1210489.JPGP1210495.JPGDruh Druh Jerzy Szmukała prowadził szkolenie profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem.

Jak co roku został rozegrany mecz piłkarski pomiędzy druzynami OSP Wiczlino a reprezentacją Rodziców mecz zakończył się wynikiem iście z meczu piłki recznej 13 - 11 dla OSP.

P1210523.JPG

Drużyny odebrały pamiątkowe medale

P1210552.JPG

Dyrekcja szkoły ufundowała nagrodę dla króla strzelców którym został nasz druh

Daniel Ciąpała.Gratulacje!!!!

P1210549.JPG

Gdyńska Liga Piłkarska Dąbrowa - koniec rozgrywek

Podsumowanie

pika i lublin2012 001.JPG


Druhowie występujacy w drużynie piłkarskiej

1.Drewa Szymon Kapitan
2.Rodhe Jędrzej
3.Ciąpała Daniel
4.Kolatowski Waldemar
5.Płusa Łukasz
6.Kamerka Paweł
7.Blank Mateusz
8.Aniołkowski Piotr
9.Gombiowski Krzysztof

Gościnnie wzmocnili nasz zespół

1.Werengowski Sebastian
2.Wójcik Tomasz
3.Bieszke Bartek
4.Rogocki Adrian
5.Klimor Sławomir
6. Bonk Rafał
7.Dampc Arek

Zagraliśmy 9 meczy


5 zwycięskich
1 remis
3 przegrane


Strzelilismy 40 bramek, tracąc 28.

Ciąpała Daniel 13 bramek
Drewa Szymon 11 bramek
Gombiowski Krzysztof 10 bramek
Werengowski Sebastian 2 bramki
Rohde Jędrzej 1 bramka
Klimor Sławomir 1 bramka


Sezon wiosenny w lidze zakończyliśmy na trzecim miejscu w tabeli, jak na debiut jest to wynik bardzo dobry, w jesieni powalczymy o awans do wyższej ligi
Wszystkim zawodnikom i kibicom dziękujemy za uczestnictwo ,za popularyzowanie i zwiększanie rozpoznawalności naszej OSP.
Stroje zostały zakupione z środków pozyskanych od sponsorów.

Mistrzostwa Polski OSP w kolarstwie górskim.

27 maja 2012 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w kolarstwie górskim, podczas trzeciej edycji Skandia Maraton Leang Team.
Pojechaliśmy 5 osobową reprezentacją na zawody.

lublin2012 197.jpg
1.druhna Kolatowska Wiesława
2.druh Kolatowski Waldemar
3.druh Kolatowski Jacek
4.druh Kolatowski Mateusz
5.druh Aniołkowski Piotr

Najlepszy wynik osiągnęla druhna Wiesława Kolatowska zajmując trzecie miejsce w kategori kobiet.

lublin2012 239.jpg

 

W kategori mężczyzn.


8 miejsce Kolatowski Waldemar
11 miejsce Kolatowski Jacek
14 miejsce Kolatowski Mateusz
15 miejsce Aniołkowski Piotr

lublin2012 219.jpg

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników, byliśmy największą reprezentacją na tych mistrzostwach i już szykujemy się na następne.

VIII Trójmiejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze

19 maja 2012 na stadionie Narodowym rugby w Gdyni, odbyły się zawody pożarnicze rejonu Trójmiasta wystąpiło w nich 8 drużyn męskich i jedna żeńska.

Nasza drużyna zdobyla pierwsze miejsce , tym samym powtarzając sukces z przed roku.

868 druzyna.jpg

Zwycięska drużyna od lewej stoją; Piotr Aniołkowski, Łukasz Robakowski, Szymon Drewa, Jędrzej Rohde, Zenon Drewa, Mariusz Freiberg, Jacek Kolatowski, Waldemar Kolatowski, Kazimierz Robakowski.

Po konkurencji sztafeta pożarnicza 7 x 50 m zajmowalismy drugie miejsce razem z OSP Świbno z czasem 64 sekundy, lepsi byli druhowie z OSP Orłowo z czasem 63 sekund.

IMG_0800 zmiana.jpg


W ćwiczeniu bojowym w którym osiągneliśmy czas 46 sekund, i zapewniliśmy sobie zwycięstwo w zawodach,duhowie z OSP Orłowo osiągneli czas 49 sekund co dało im drugie miejsce.

IMG_0826 bojowka.jpg

W konkurencji przeciągania liny już tradycyjnie musieliśmy w finale uznać wyższość drużyny Komunikacji Miejskiej z Gdyni, gratulacje !!!

Składam wszystkim druhom serdeczne podziękowania za zaangażowanie, i poświęcenie w przygotowaniu się do zawodów !!!.

Gdyńska Droga Krzyżowa 2012

IMG_6171.JPG

Gdyńska Droga Krzyżowa wyruszyła o godz. 20.00 sprzed kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej . Krzyż niosły wspólnoty pracujące i działające na terenie miasta.Jak co roku także druhowie z naszej OSP wspólnie ze strażakami z PSP Gdynia nieśli krzyż .

IMG_6158.JPG

IMG_6161.JPG

Wierni przeszli ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, ul. Legionów, Mickiewicza do krzyża na Kamiennej Górze. Tam o godz. 21.00 zostało odprawione nabożeństwo.

Ćwiczenia Hala Widowiskowo-Sportowa w Gdyni

21 lutego 2012 roku o godzinie 14:00 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdyni otrzymał informację o pożarze pomieszczenia, wentylatorni w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Kazimierza Górskiego 8.

Na miejsce zdarzenia oficer dyżurny zasysponował Jednostkę Ratowniczo - Gaśnicza nr 1,3,4 w Gdyni oraz Ochotniczą Straż Pożarną Wiczlino. Podczas działań gaśniczych oraz przeszukania obiektu odnaleziono dwie osoby poszkodowane, które ewakuowano do strefy bezpiecznej, tam oczekiwali na nich ratownicy medyczni, którzy udzieli im pierwszej pomocy.

hala20125.jpg

hala20122.jpg

hala20121.jpg

hala20123.jpg

Celem ćwiczeń było zapoznanie się z nowoczesnym systemem zabezpieczania przeciwpożarowego, zaznajomienie strażaków - ratowników z rozmieszczeniem pomieszczeń technicznych obiektu oraz sprawdzenie gotowości do działań bojowych wszystkich uczestniczących jednostek.

Po zakończonej akcji dowódca omówił ćwiczenia, oprowadził strażaków po hali zwracając szczególną uwagę na rozlokowanie sprzętu przeciwpożarowego, wyjść ewakuacyjnych oraz przedstawił symulację powiadamiania gości obiektu o zaistniałym zagrożeniu i konieczności ewakuacji . Ćwiczenia zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, co świadczy o wysokim poziomie wyszkolenia gdyńskich strażaków.

Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2011 rok

W dniu 18 luty 2012 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2011,po przedstawieniu przybyłym druhom sprawozdań z działalności finansowych i komisji rewizyjnej udzielono Zarządowi absolutorium jednogłośnie.W związku ze złożeniem rezygnacji druha Lucjana Hogi z funkcji Prezesa, na Walnym postanowiono dookoptować do Zarządu druha Sławomira Deja, po tym wyborze Zarząd udał się na naradę na której ustalono funkcję i tak po ukonstytuowaniu przedstawia się nowy

Zarząd OSP Wiczlino

Prezes Kolatowski Waldemar

Naczelnik Robakowski Kazimierz

Z-ca naczelnik Kolatowski Andrzej

sekretarz Deja Sławomir

skarbnik Drewa Zenon

W związku z zmianami w Zarzadzie nastąpiły także zmiany w Komisji rewizyjnej, druhowie Kolatowski Roman i Kolatowski Krzysztof wnieśli rezygnację z pełnionych funkcji, ze względu na pokrewieństwo z prezesem.

Dziękuję członkom komisji rewizyjnej za dotychczasową współpracę i rezygnację, która umożliwiła mi objęcie funkcji Prezesa.

Skład nowej Komisji Rewizyjnej

przewodniczacy Kamerka Stanisław

członek Płusa Łukasz

członek Aniołkowski Piotr

Nadano druhowi Hoga Lucjanowi status członka honorowego.